Přej si…

Je krásné jarní odpoledne. Odpočívám na zahradě, pozoruji, jak si lehký vánek pohrává se svěže zelenými lístky břízy. Dvě děti si spokojeně hrají, třetí spí. Opravdu vzácná chvilka úplného klidu.

Ze sladkého prostoru ticha a prázdna mě vytrhne moje mysl a neváhá mi okamžitě přidělit důležitý úkol – Tvé jógové studio přeci musí mít nějaký název!

No… to je pravda, pomyslím si. Každý po narození dostáváme jméno, které nás provází celý život. Každé jméno má svoji energii a svůj hlubší význam, který nás ovlivňuje na naší životní cestě… Stejně jako jméno, které jsem dostala za úkol vymyslet já bude spolutvůrcem energie prostoru.

A tak začínám usilovně přemýšlet… ale nic nepřichází…

Už pár let ve mně dřímala vize vlastního prostoru pro jógu. V průběhu nekolika let jsem vedla lekce jógy v prostorách, které byly však dost vzdálené těm útulným a hřejivým z mých snů a přání.

Snů o prostoru čistém a klidném, kde by se mohl každý cítit příjemně, jako doma.

Tenkrát jsem sebrala nastudované informace i své prožité zkušenosti o tom, jak si správně přát a pustila po větru své přání. Opravdu pustila, snad jsem na něj i na nějakou chvíli úplně zapomněla.

Do roka se pak začalo vše poskládávat tak, že…. na jaře 2019 sedím na zahradě a urputně přemýšlím nad budoucím názvem vysněného prostoru, který má za pár měsíců ožít. Líbí se mi dvě slova „klidné místo“, ale cítím, že to stále není ono. Čím víc se snažím, tím hůř se cítím…

A pak se mi vybaví chvíle, kdy jsem vyslala své přání o jógovém studiu. To je ono! Vždyť já jsem to přání tenkrát pustila (stejně jako všechna přání před tím, která se později stala skutečností)

Taky to tak někdy máte? Víte co a jak dělat, co vám funguje, ale v důležité chvíli, jako byste na to dočista zapomněli?

A tak pouštím svou touhu hlavou vymyslet ten nejvhodnější název a znovu jenom jsem, cítím svěží větřík na tváři, už nejsem já a vedle mě příroda, stávám se její součástí, vnímám náš společný nádech a výdech … a pak jemně, jako by nic přichází slovo SHANTI.

Shanti znamená mír, klid, stav vnitřního prožitku, ve kterém se nacházíme, když jsme v harmonii s okolním světem, lidmi a se sebou. Stav, ve kterém se spojuje plné prožívání přítomného okamžiku, radost, harmonie a vnitřní mír. „Klidné místo“, to přesně si přeji vytvořit.

Místo, ve kterém vám uvolnění díky vnějšímu klidu pomůže otevřít se klidu vnitřnímu ve vás.

Ještě se ukáže, že Shanti není úplné a přichází k němu SPIRIT. Dokonalé! Latinské slovo spiritus, z něhož anglické spirit pochází, znamená duch, ale také dech. Projevem života je dýchání a v józe vnímáme dech jako našeho velkého průvodce.

A vzniká Shanti Spirit, klidný a bezpečný prostor pro zastavení se…

A tak vám přeji příjemné zastavení se, ať už v „živém“ prostoru Shanti Spirit v Humpolci nebo v jeho on-line prostoru, který se právě teď rodí.

A až si budete příště přát… zkusíte to také tak? 🙂

Michaela Staňková
Díky svým dlouholetým zkušenostem s vedením lekcí jógy předávám dospělým i dětem nejen to, jak správně a bezpečně jógu cvičit, ale i to, jak její hlubší aspekty zapojit do svého života. Více o mě si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.