.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ráda budu vaší průvodkyní na cestě jógy...               

Díky svým zkušenostem s vedením lekcí jógy,
dokážu vám i vašim dětem předat nejen to,
jak jógu bezpečeně a s radostí praktikovat,
ale i jak její hlubší aspekty zapojit do svého života.

Moje cesta k józe

Před 16ti lety vstoupila do mého života jóga a po 6ti letech seznamování se s ní jsem ji začala i učit. Přes praktikování jógových pozic na podložce jsem se nechala vést cestou jógy blíže ke své duši. Jóga je pro mne cestou... cestou sebepoznávání.

A jednoho dne už jsem na své jógové podložce nebyla sama. Bylo tam se mnou i naše první dítko a já jsem začala nacházet cestu, jak můžu i jemu jógu nabídnout a hledala jsem vhodnou a zábavnou formu. Povedlo se!

A tak už několik let předávám kouzlo jógy na kurzech i dětem

Baví mě seznamovat děti s možnostmi jejich těla i jejich mysli.

Předávám jim zábavnou formou i hlubší aspekty jógy tak aby je mohly začlenit do svého života.

 

 

A jak to všechno začalo.....

První lehký dotek jógy v mém životě přišel z vyprávění mojí maminky, která jako náctiletá doma cvičila jógu podle časopisu.

Druhé setkání si dodnes živě pamatuji. Bylo to na základní škole, kde jsem se při hodině tělocviku poprvé setkala s vedenou relaxací. To, co pro mnohé spolužáky bylo dlouhým mučením, kdy „museli nedělat nic“, bylo pro mě zážitkem spojení s něčím uvnitř mě, co jsem nedokázala pojmenovat, ale co ve mě zanechalo pocit, že vše je a bude v pořádku...

A do třetice o pár let později na mě velmi zapůsobil středoškolský učitel, který nám předvedl stoj na hlavě, a o kterém se povídalo, že dokáže načerpat energii o přestávce 10-ti minutovým jogínským spánkem. Dovedete si to představit? Tenkrát mi to přišlo jako něco mezi nebem a zemí a jen těžko bych si představila, že za pár let budou tyto techniky i mou denní praxí.

Pak přišlo období aerobiku, spinningu a dalších dynamických sportů, kterým jsem se od svých 20ti let nadšeně věnovala jako lektorka..

...A tak, když jsem se poprvé ocitla na lekci jógy, bylo to pro mě setkání s něčím, čemu moje mysl, zvyklá na akci a výkon, vzdorovala, co to jen šlo. Proč bych měla 20minut bez hnutí ležet, když za tu dobu můžu stihnout zařídit to a udělat tamto...???

A dnes děkuji sama sobě, že jsem józe dala druhou šanci.

Překvapilo mě, že ač jsem byla zvyklá na dynamické sporty, po lekci jógy jsem cítila svaly, o kterých jsem do té doby neměla ani tušení.

Moje mysl se však bránila dlouho...

ale zjistila, že když místo boje povolí, nemá co ztratit, jen získat...

Když jsem si po několika týdnech praktikování jógy s překvapením uvědomila, že už se v zaměstnání nenechám jen tak něčím rozhodit, začala jsem pátrat, čím to je a co mi jóga může nabídnout kromě protažení a posílení těla. Ze cvičení jógy na běžných lekcích jsem příliš mnoho hlubších odpovědí nedostávala. A tak jsem začala i doma se svou vlastní jógovou praxí a jejím studiem.

Vnímala jsem hloubku a vyzrálou moudrost jógy, ale tápala jsem, jak efektivně začlenit jógu do svého života. Začala jsem hledat cestu, jak žít svůj každý den s lehkostí.

Své zkušenosti nyní s radostí a nadšením předávám ostatním ve svém jógovém studiu Shanti Spirit.

A z touhy projasnit den ještě více lidem,

se začíná rodit on-line prostor Shanti Spirit.

VÍTEJTE